Filtry Dropout®

Uzdatnianie sprężonego powietrza – filtry Dropout

Sprężone powietrze jest czwartym w kolejności najczęściej wykorzystywanym medium w przemyśle, zaraz po energii elektrycznej, gazie ziemnym i wodzie.

W powszechnym przekonaniu sprężone powietrze jest tanie i łatwo dostępne. W rzeczywistości zapotrzebowanie na energię w przemyśle zużywaną na produkcję tego nośnika stanowi 5% – 25% łącznych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom profesjonalnych użytkowników instalacji sprężonego powietrza, inżynierowie Original Ltd opracowaili nową generację separatorów wody i cząstek stałych – Dropout®technology.

Standardowe instalacje przemysłowe wymagają zastosowania dodatkowych, kosztownych sekwencyjnych systemów uzdatniania sprężonego powietrza, niezbędnych do:

  • osuszenia
  • filtracji zanieczyszczeń (cząstek stałych)
  • odolejenia

Pojedynczy filtr Dropout® zastępuje dotychczas stosowane zestawy oczyszczające powietrze z wody, aerosolu oraz cząstek stałych zapewniając oszędność poprzez:

  • Długoletnie, zupełnie BEZOBSŁUGOWE działanie (brak konserwacji)
  • BRAK konieczności zasilania elektrycznego

Dzięki zastosowaniu rewolucyjnych rozwiązań filtry Dropout® gwarantują usunięcie z powietrza 99,9999% płynów (wody i oleju) oraz 99% cząstek stałych o rozmiarach do 1 mikrona i 90% cząstek o rozmiarach do 0,2 mikrona.

Dropout® może działać nie tylko jako samodzielny separator wody lub filtr koalescencyjny, ale także w różnych konfiguracjach z innymi elementami instalacji pneumatycznych.

Wszystkie filtry Dropout® posiadają certyfikat jakości ISO 12500.

Poniżej prezentujemy Państwu referencje trzech wiodących na świecie zakładów produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu:


logo_mini419115
jest wyłącznym dystrybutorem Dropout® w Polsce!

W celu uzyskania szczegółowych informacji skontaktuj się z nami!